Bumbari u odličnoj utakmici na Slobodi odigrali izjednačeno s Mladosti iz Ždralova

Arhiva

Varteks je došao do boda u prvoj domaćoj utakmici 3.HNL Sjever. Protiv Mladosti iz Ždralova u odličnoj atmosferi na SC Sloboda gledala se utakmica prepuna obrata, golova i lijepih akcija. Na kraju je završilo 2:2 i novi bod za Bumbare je tu.

Prvo poluvrijeme započelo je loše za Bumbare. Nakon pogreške u obranu, lopta dolazi do gostujućeg Ivana Sabljića koji već u 2. minuti zabija za vodstvo gostiju. Od hladnog tuša Varteks se pokušava oporaviti odmah nakon, ali gostujući vratar odlično brani šut Vukovića sa 15-ak metara. Još jedna odlična prilika za Bumbare došla je u 11. minuti, sam pred golom bio je Šoštarić, ali je suparnički igrač spasio čisti pogodak. U tom trenutku golman gostiju bio je igrač utakmice.

Penal za Bumbare došao je 16. minuti. Srušen je Kosir, a Šoštarić postavlja loptu na bijelu točku i promašuje, odnosno puca preko gola. Gosti su zaprijetili u 23. minuti, no Luka Domjan odlično brani nogom u situaciji 1 na 1. Varteks napokon dolazi do zasluženog izjednačenja u 39. minuti. Kosir sjajno asistira u šesnaestercu, a zabija Karlo Benković u suprotan kut. Do kraja poluvremena i Varteks i Mladosti imali su po još jednu dobru šansu.

Drugo poluvrijeme nastavilo se kako je prvo završilo. Bumbari već u 50. dolaze do vodstva. Roberto Skoliber sjajno na desnoj strani prima loptu i zakucava je u suprotni kut. Mladost pokušava dobro u 59., ali je Domjan opet na mjestu i izbija ju u korner.

U 66. minuti nakon kornera Mladost ipak izjednačava preko Trupaca koji zabija glavom. Igra je tada postala tvrda i nešto agresivnija, sve do 73. minute kada Skoliber dobro nišani nakon uigrane akcije u šesnaestercu i pogađa stativu. Malenović u 86. pokušava iz daljine, ali odlazi preko gola.

Mladost u 88. minuti ima odličnu šansu – lopta je ubačena pred gol, a lopta nakon udarca glavom dira vratnicu. U 91. i 92. minuti dobre prilike i za Varteks i Mladost, ali nakon ubačaja oba napadača kasne i ostaje izjednačeno.

Bumbari tako nakon dva kola u 3. HNL Sjever imaju četiri boda, a nova utakmica je za tjedan dana u Murskom Središću s NK Rudar.