Bumbari do tri boda za 3. HNL (VIDEO)

Varteks

Odlična igra koju prikazuju zadnjih kola nogometaši Izeta Terzića izostala je danas u Prelogu. Usprkos tome u 28. kolu MŽNL Čk-Vž upisali su pobjedu rezultatom 0:1 (0:0).

Od prve minute momčad Varteksa izgledala je nezainteresirano, alibi posjed lopte te prilike domaćina iz kontranapada obilježile su prvi dio utakmice.

U šestoj minuti domaća Mladost prvi puta prijeti preko Hladika koji je (pre)optimističan sa 35 metara iskosa pa Dreven nije imao prevelikih problem s kroćenjem tog udarca.

Domaćin se od prve minuti postavio iza lopte i orijentirao na kontranapade, a u 24. minuti vidjeli smo munjevitu kontru Mladosti koju je potegnuo Tišljarić, uposlio Hladika u 16 metara, a njegov udarac Jurić čisti ispred crte.

Šest minuta kasnije Golubić je jači u duelu od Turkovića, izlazi sam pred Drevena koji fantastično brani. Sedam minuta prije kraja prvog dijela nova prilika za Mladost, Tišljarić okreće Kuhtu, no njegov udarac Dreven ponovno brani.

Na izdisaju prvog dijela u 44. minuti opet Tišljarić probija desna stranu, spušta u srce kaznena prostora za Golubića koji šalje loptu nebu pod oblak.

Varteks
Puno su bolje Bumbari krenuli u drugi dio jer već u 50. sekundi ubacuje Kuhar sa Soksera čiji udarac glavom Farkaš vadi ispod prečke, da bi u nastavku Broz zakasnio na loptu i propustio Varteks dovesti u vodstvu.

Početni pritisak trajao je tek koju minutu  pa se za novu priliku čekalo desetak minuta kad Kuhar iz izgledne prilike loptu šalje u ništa. Ni minutu kasnije obrana Varteksa priredila je priliku Tišljariću koji loptu šalje pokraj desne vratnice.

Dvije minuta kasnije Mladost je blizu vodstva, ali Dreven fantastično brani udarac Srake glavom. Varteks je u tom periodu bio poprilično bezidejan pa su mu se prilike događale više slučajno nego nekim smislenim akcijama.

Tako je u 65. Dreven pronašao Medveda preko cijelog terena, ovaj se otarasio svojih čuvara, no milimetri su dijelili Bumbare od vodstva. U prilici je i Harmicar, ali njegov slalom kroz domaću obranu nije završio udarcem koji bi ugrozio Farkaša.

Ipak u 65. Varteks dolazi do vodstva. Sokser se nekako našao na desnom boku, ubacio za Medveda na peterac, a ovaj takve prilike ne propušta i Varteks vodi 0-1.

To kao da je totalno obeshrabrilo domaćina pa je tri minuta kasnije opet Medved u mat situaciji. Pobjegao je domaćinima Kuhar, kad je već izgledalo da je od svega neće biti ništa šalje loptu za Medveda na 15 metara od Farkaša, no ovaj put Medved nije precizan.

Ovom pobjedom Bumbari su osigurali plasman među top 3 momčadi i kvalifikacije (ako će do njih doći) za 3. HNL Istok.