Bumbari u bizarnoj utakmici samo do boda

Teška je zadaća bila pred trenerom Varteksa Denisom Vidačekom pred današnjim gostovanjem u Novom Marofu.

Osim loše atmosfere koju je donio poraz u prošlom kolu od Poleta, poraz koji vjerovatno znači opraštaj od naslova prvaka, Vidačekovu momčad prošarale su i ozljede. Vukmanu, Hižaku i Kolariću koji su ozljeđeni od prije, pridružio se i Kuhta pa Bumbara u Novom Marofu nije bilo dovoljno za popuniti zapisnik.

Prvu priliku vidjeli smo u 24. minuti – Spasić se sjurio po desnoj strani, ispremješao svoje čuvare, no njegov udarac odlazi kraj desne vratnice domaćeg vratara. Pleo je Varteks cijelo vrijeme mrežu oko gola Marofa, no bez prevelike opasnosti po gol Saboleka.

Po Saboleka su opasniji bili vlastiti braniči koji su u 30. minuti poklonili udarac iz kuta gostima, a ovi došli do vodstva. Ubacio je Harmicar, visoko poletio Broz i neometan glavom pospremio loptu iza Saboleka. U siromašnom prvom poluvremenu gosti su još prijetili preko Soksera i Kuhara, dok domaćin nije stvorio priliku u kojoj bi ugrozio Drevena.

Prva prilika i u drugom dijelu bila je ona gostiju – Spasić, Kuhar i Medved u 50. minuti prebrojali su domaću obranu, lopta dolazi do Harmicara čiji udarac Sabolek krajnjim naporom brani.

I dok se činilo da domaćin nema ni najmanje šanse ugroziti Drevena, Zeko je poravnao na 1-1. Ispala je lijeva strana Varteksove obrane u 80. minuti, lopta je došla do Zeke koji rutinski šalje loptu iza Drevena. Zeko je minutu kasnije mogao u potpunosti preokrenuti utakmicu – sjurio se domaći napadač sam prema Drevenu, ali lopta umjesto iza leđa Drevena odlazi visoko preko gola. Varteks je krenuo na sve ili ništa pa se domaćinu u doslovno zadnjem napadu otvorila prilika kad su trojica domaćih igrača krenula sama na Drevena, no Dreven im nevjerojatno krade loptu. Na kraju bizarne utakmice i jedni i drugi žalili su za tri boda koja su im pobjegla na nevjerojatan način.