Brod 035 priredio iznenađenje u Zagrebu na otvaranju 1.HMNL

U prvoj utakmici nove sezone 1. HMNL Brod 035 priredio je iznenađenje odigravši 3:3 protiv Futsal Dinama. Brođani su u tri navrata vodili i na kraju odnose bod iz Zagreba.

Već u prvom kolu nove sezone 1. HMNL došlo je do neočekivanog rezultata. U dvorani II Doma sportova Brod 035 je uspio ostati neporažen protiv Futsal Dinama koji je prošle sezone završio na drugom mjestu prvoligaške ljestvice. Ekipa iz Slavonskog Broda dobro je namučila Modre i na kraju odnijela bod rezultatom 3:3.

U trećoj minuti gosti su došli do prednosti kada je precizan bio Robert Ruhek, a domaći su poravnali deset minuta kasnije preko Kristiana Čekola. Kada se mislilo da će dvoboj otići na stranu ekipe Miće Martića, u sljedećoj minuti gosti su ponovno poveli preko Almedina Bundavice.

Ivan Šulentić je poravnao na 2:2 u 17. minuti, ali Brod je još jednom pokazao karakter i opet poveo samo minutu kasnije kada se u strijelce upisao Igor Mirković. Dinamo izjednačuje nedugo potom novim golom Čekola, a u drugom dijelu publika u Zagrebu više nije vidjela pogotke unatoč velikom pritisku domaće momčadi.

Dvostruki strijelac Čekol kratko je poručio : “Nismo baš najbolje ušli u susret. Moramo biti puno bolji ako mislimo ove sezone nešto napraviti, primili smo naivne golove. Okrećemo se Makarskoj, moramo se primiti posla i bolje zaigrati!”.

Samoj utakmici prethodilo je umirovljenje dresova tragično poginulih Matije Capara i Oskara Kadrnke. Već u idućem kolu Futsal Dinamo gostuje u Makarskoj kod aktualnog prvaka, Novog Vremena Apfel.