Bez pobjednika u 154. Jadranskom derbiju (VIDEO)

U posljednjoj utakmici osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Hajduk su pred 7.108 gledatelja na Rujevici odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:0), a strijelci su bili Andrijašević i Teklić.

Prve prilike na utakmici vidjeli smo od strane domaće momčadi i to nakon ubačaja iz kuta koje je izveo Murić. Prvo je u 5. minuti s desetak metara pucao Andrijašević, ali Posavec je siguran, a potom je u 10. minuti nakon što je obrana Hajduka zakratko otklonila opasnost iz okreta opasno pucao Acosty no njegov pokušaj odlazi malo pokraj stative.

U 19. minuti zaprijetio je i Hajduk, iz dobre pozicije pucao je Jairo, ali od bloka Župarića lopta odlazi u korner. Gosti su tom prilikom tražili i kazneni udarac zbog igranja rukom, ali dojam je da je stoper Rijeke ruku držao uz tijelo.

U tijeku nešto bolje igre Hajduka poveli su gosti. Lončar je s tridesetak metara uputio centrašut, a Andrijašević iz drugog plana s 15 metara šalje loptu u mrežu gostiju. Posavec je tom prilikom dirao loptu, ali ona od stative ulazi u gol.

U 35. minuti Hajduk je mogao do izjednačenja. Jakoliš je ubacio s lijeve strane, ali udarac Juranovića u posljednji trenutak blokira Tomečak.

Četiri minute kasnije nova velika prilika za Andrijaševića, Acosty je uposlio povratnika u riječki dres, ali njegov udarac zaustavlja greda.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena domaćini su imali još jednu dobru šancu. Pogrešku Simića iskoristio je Andrijašević koji je povratnom loptom pronašao Halilović, ali njegov udarac blokira Juranović.

U desetoj minuti nastavka Bradarić je okomitim dodavanjem pronašao Jurića koji se na vrhu šesnaesterca odlično oslobodio Escovala, ali iz dobre pozicije slabim udarcem nije ozbiljnije zaprijetio Prskalu.

Domaćini su zaprijetili u 66. minuti kada nakon prodora Lončara lopta dolazi do Andrijaševića čiji udarac blokira Čolina. Dvije minute kasnije nakon odlične akcije i dodavanja Andrijaševića dobar udarac s desetak metara je uputio Halilović, ali novi gol sprječava stativa.

U 69. minuti po desnoj strani je probio Juranović i centaršutem pronašao Jaira. Brazilski napadač je pokušao atraktivno škaricama, no ne pogađa okvir gola.

Novu priliku Jairo je imao u 72. minuti kada iz dobre situacije s vrha šesnaesterca šalje loptu daleko od vratiju Prskala.

Dvije minuta kasnije s dvadesetak metara je opasno zaprijetio Nejašmić, ali njegov udarac je prohujao kraj stative. U 75. nakon još jednog ubačaja Juranović, još jedan promašaj Jaira.

Hajduk do zasluženog izjednačenja dolazi u 78. minuti. Odlično je s više od dvadesetak metara prizemnim udarcem poentirao Tonio Teklić koji je nedugo prije ušao u igru umjesto Jurića.

U 82. minuti opasan ubačaj Murića kojeg nitko nije dirao je za malo promašio okvir gola. Četiri minuta kasnije nakon ubačaja Murića u posljednjoj velikoj prilici glavom je zaprijetio Iglesias, ali Posavec brani njegov pokušaj.

Istra 1961 – Rijeka

Od 19 sati na Rujevici počinje posljednji susret osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se u derbiju sastaju Rijeka i Hajduk.

Bit će to 154. susret ove dvije momčadi, a zasad je uspješniji klub s Poljuda koji ima 57 pobjeda, 53 puta nije bilo pobjednika, a Rijeka je slavila u 43 navrata.

Bili u derbi ulaze s drugog mjesta ljestvice s bodom zaostatka za vodećim Dinamom dok je Rijeka trenutno sa šest odigranih utakmica na šestom mjestu s 11 osvojenih bodova.

Domaćini danas ne mogu računati na Punčeca koji ima kartone, a zbog ozljeda u konkurenciji nisu ni Kvržić, Raspopović i Čolak dok su kod gostiju suspendirani Caktaš i Jradi, a zbog bolesti ili povreda nema Eduoka i Vučura, a novi napadač Bulos nije doputovao na Kvarner.

Večerašnji derbi će suditi Fran Jović iz Zagreba, a pomagat će mu Ivica Modrić (Zagreb), Goran Pataki (Đakovo) i Goran Loprac (Sladojevci) dok su dopunski suci Dario Bel (Osijek) i Ivan Vučković (Zagreb). Delegat utakmice je Ante Vučemilović iz Osijeka, kontrolor suđenja Draženko Kovačić iz Križevaca, a časnik za sigurnost ispred HNS-a je Vlado Dominić.