Andrić dvostruki strijelac za prvu pobjedu Intera u Koprivnici nakon 12 godina (VIDEO)

U pretposljednjem susretu 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaprešićki Inter je stigao do četvrte ovosezonske pobjede, svladavši u Koprivnici Slaven Belupo rezultatom 1-2.

Kako je momčad Željka Kopića uspjela izgubiti utakmicu u kojoj su bili igrom toliko dominantna momčad, nešto je što će samog trenera, a i igrače dugo zabrinjavati. Apsolutna dominacija u posjedu, kojeg je doduše gostujući sastav svjesno prepustio, te konkretnost u zadnjoj trećini terena, uz nekoliko opasnih situacija i prilika, nisu bili dovoljni Farmaceutima za zasluženo pozitivno otvaranje utakmice.

Prvu veliku priliku na susretu, već u 6. minuti, imao je Bouadla, no njegov udarac odlično brani Krševan Santini.

Imali su domaći još nekoliko veoma dobrih situacija pred vratima, danas odličnog i sigurnog Santinija, no do pogotka iz prve iole ozbiljne situacije stižu gosti. Ubačaj s centra odlično je glavom u 29. minuti u mrežu Slavena proslijedio 22-godišnji Srbin Komnen Andrić, te tako svojim prvijencem za Inter donio gostima rezultatsku prednost iz prvog udarca.

Do kraja poluvremena je momčad Samira Toplaka ostala na tom pokušaju i pogotku, dok domaći usprkos aktivnom traženju izjednačenja, u istome nisu uspjeli. Najbliže je pogotku bio Katić pred završetak prvog dijela, no Santini je odličnom reakcijom sačuvao prednost svoje momčadi.

U nastavku ista, ako ne i izraženija dominacija Slaven Belupa, koju je potpuno presijekao još jedan pogodak gostiju. Prethodno istom imali su samo jedan pokušaj pored vrata, što se udaraca tiče, a do drugog pogotka došli su nakon što je Santini ispucao dugu loptu na desnu stranu, Rak lijepo primio i pronašao Šarića, koji još lijepše odigrava za Blaževića, a potonji u odličnu situaciju izbacuje Andrića, koji nakon lijepog okreta pogađa za 0-2 gostiju. Drugi udarac u okvir na susretu za Inter – i drugi pogodak.

Spomenuta činjenica očito je ubila volju domaćim igračima, čiji su tempo i konkretnost u igri nakon primljenog drugog pogotka osjetno splasnuli. Pokušao je Kopić ranim izmjenama oživjeti svoju momčad, uveo je IvanovskogTrebotića, no pravog pritiska (kakav su stvarali gotovo cijeli susret) je nedostajalo.

Gosti su se s druge strane nakon vodstva od 0-2 napokon malo otvorili, pa smo do kraja susreta, uz sve otvoreniju igru Farmaceuta, gledali i sve konkretniji Inter prema naprijed. U takvoj igri do pogotka nade ipak stižu domaći. Vidović je u 81. minuti ubacio jednu loptu, glavom ju loše zahvatio Ivanovski, no ona nekako dolazi do Vice Kendeša, koji postiže svoj prvijenac za Slaven, te smanjuje rezultat na 1-2.

Nakon postignutog pogotka Belupo je krenuo praktički na sve ili ništa, tj. po izjednačenje – ne mareći mnogo za obranu. Takvom igrom u nekoliko su sitacija bili blizu postizanja pogotka, no opravdano su zaustavljani zbog zaleđa, a u nekim situacijama su jednostavno bili dekoncentrirani. Inter je s druge strane vrlo opasno i konkretno koristio ogroman prostor koji su domaćini ostavljali iza sebe, te su mogli i do povećanja vodstva. U konačnici je najbolju, i posljednju veliku priliku na utakmici imao Dejan Mezga u 94. minuti, no njegov udarac iz praktički ‘mat pozicije’ odlično je obranio domaći vratar – Antun Marković.

Zaprešićani su tako stigli do prve pobjede nad Slavenom u Koprivnici još od četvrtog mjeseca 2005. godine, kada su u 1. kolu Lige za prvaka slavili s minimalnih 0-1. U redovima gostiju tada su između ostalih nastupali današnji trener Osijeka Zoran Zekić i (danas) reprezentativac – Vedran Ćorluka, te Damir Krznar.

Osim povijesne pobjede, Inter je s ovim rezultatom na ljestvici preskočio svog današnjeg suparnika, te će u sljedećem kolu na domaćem terenu protiv Rudeša tražiti potvrdu ove vrijedne gostujuće pobjede. Farmaceuti će pak u sljedećem kolu u Vinkovce kod Cibalije, koja će večerašnjim srazom protiv Hajduka na Poljudu zaključiti program 12. kola HT Prve lige.

Posljednji dan programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Koprivnici (15 sati) otvaraju Slaven Belupo i zaprešićki Inter.

Farmaceuti  su trenutno šesti na ljestvici s trinaest bodova na kontu, te će se u slučaju pobjede vratiti na petu poziciju, koju su i držali uoči 12. kola. Inter s druge strane pobjedom traži bijeg od tri posljednja kluba prvenstva, koji bi mu u slučaju današnjeg poraza ubrzo mogli postati konkurencija za ostanak u prvenstvu.

Trener domaćih Kopić, u ovom će susretu moći računati na povratnika Ivanovskog, dok je nastup Trebotića zbog lakše ozljede upitan.

Ova dva kluba u najvišem su razredu hrvatskog nogometa do sada odigrali 36 utakmica, od toga 16 u Koprivnici, gdje je Inter upisao jednu jedinu pobjedu, onu u sezoni 2004/2005, kada je pogotkom Davora Piškora slavio s minimalnih 0-1. U preostalih je 15 susreta Slaven upisao 11 pobjeda, a četiri su puta ove dva kluba odigrali neriješeno.

Za današnji okršaj treneri Željko KopićSamir Toplak na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: